Veselica: Begunje na Gorenjskem, Radovljica - Veseli Begunjčani, Ansambel Gorenjski kvintet, Ansambel Svetlin, Ansambel Ognjeni muzikantje, Ansambel Wankmüller, Kvintet Slovenskih Deklet, Ansambel Igor in Zlati zvoki, Slovenski muzikantje, Ansambel Roberta Zupana
Nastopajoči: Veseli Begunjčani, Ansambel Gorenjski kvintet, Ansambel Svetlin, Ansambel Ognjeni muzikantje, Ansambel Wankmüller, Kvintet Slovenskih Deklet, Ansambel Igor in Zlati zvoki, Slovenski muzikantje, Ansambel Roberta Zupana
Kraj in občina:
Begunje na Gorenjskem, Radovljica
Narodnozabavni vikend Begunje 2016 od 26.8 2016 do 28.8.2016.
Petek 26.8.2016 ob 20. uri
Sobota 27.8.2016 ob 20. uri
Nedelja 28.8. ob 11. uri
Prireditev bo v vsakem vremenu, saj imamo velik šotot.
Gorenjski kvintet prihaja iz rodne vasice bratov Avsenik, iz Begunj na Gorenjskem. Svojo glasbeno pot je začel kot trio v letu 1997, sčasoma je zasedba postala kvintet, potem pa sta se pridružila še pevec in pevka. Ansambel Gorenjski kvintet izvaja pretežno Avsenikovo glasbo, ima pa tudi širok repertoar lastnih narodno-zabavnih skladb, s katerimi se je uspešno predstavil na različnih festivalih narodno-zabavne glasbe, številnih televizijskih in radijskih oddajah:
2007: Finalisti Slovenske polke in valčka s skladbo Zagodi nam muzikant,
2008: Finalisti Slovenske polke in valčka s skladbo Pesem srca,
2009: Finalisti festivala Števerjan, nagrada za najboljši kvintet, skladba Ta usojena polka,
2011: Finalisti festivala Števerjan, nagrada za najboljši kvintet, skladba Dobra viža,
2011: 3. mesto na evropski reviji ansamblov 19. Alpen Grad Prix, Merano, Italija, s skladbo v nemškem jeziku Muzik Verbindet (Glasba združuje),
2012: Finalisti festivala Slovenska polka in valček s skladbo Sinko moj.
2014: Finalisti festivala Števerjan s skladbo Poslušaj svoje srce, izbrani ansambel za Alpen Grand Prix 2014,
2016: Finalisti festivala Ptuj z valčkom Odšla je in polko Dvigni glavo.
2016: 1. nagrado za Naj polko Radia Gorenc s skladbo Dvigni glavo.
Že vrsto let so fantje in dekle Gorenjskega kvinteta tudi redni gostje Avsenikovega festivala. Ansambel pretežno nastopa na domačih tleh, dejaven pa je tudi v tujini, predvsem na nemško govornem področju.
Zasedbo sestavlja gorenjsko-štajerska naveza:
V začetku so nastopali kot inštrumentalni trio z diatonično harmoniko in to do leta 1996, zatem pa kot kvintet s klavirsko harmoniko oz. diatonično ter mešanim pevskim duetom oz. večglasnim petjem. V širši javnosti se je trio Svetlin pojavil leta 1989 na prireditvi Nocoj bo en lep večer na Viru pri Domžalah. Trio so sestavljali bratje Svetlin iz sp. Tustanja pri Moravčah : Andrej / harmonika, avtor skladb/, Tomaž / kontrabas, bariton/in Aleš/ kitara, vodja ansambla. Svetlinovi fantje so rojeni v letih 1977, 1975 in 1973.
Kot inštrumentalni trio z diatonično harmoniko so nastopali koncertno in to po celi Sloveniji. Večji nastopi pa so bili na tekmovanju mladih ansamblov na Rovah, Glasba treh dežel, Števerjanski festival leta 1991 - 1994. Vsa leta so bili izbrani kot najboljši instrumentalni trio. Aprila 1991 so prvič nastopili v Kopitarjevem Videomehu, pozneje pa je bilo javnih nastopov še precej.
Aleš pravi:
"Dokler nismo bili gotovi, da smo primerni za najširše občinstvo, smo nastopali le koncertno oz. na skupnih prireditvah. Glasba je sicer doma že v družini, saj oče Karel igra diatonično harmoniko, pa tudi strici po materini strani so vsi godci. Andrej je kot harmonikar zmagal na različnih tekmovanjih, med drugim je prejel tudi tri zlate plakete v Ljubečni, v Besnici pa je postal na gorenjskem tekmovanju absulutni prvak Gorenjske. Ves čas nam je stal ob strani Milan Kokalj z nasveti, pa tudi nekaterimi skladbami, znan kitarist ansambla Franca Miheliča, sicer pa naš bliznji rojak in zlahtnik. Nekaj skladb je napisal Andrej sam, posegli pa smo tudi v Avsenikovo, Slakovo in ljudsko zakladnico."
Spletna stran izvajalca